19 czerwiec 2023
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych do grona czytelników biblioteki.

Dzieci uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Grupy 6-latków zanim złożyły przyrzeczenie wzięły udział w lekcjach bibliotecznych. Podczas zajęć dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Przejrzały też księgozbiór przeznaczony dla najmłodszych czytelników.
Przedszkolaki zapoznały się również z regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania i zwracania zbiorów oraz 'prośbami książki'.

Głównym celem pasowania jest zachęcenie najmłodszych czytelników do wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie wszyscy są mile widziani.