W czerwcu za sprawą książki Petera Cave'a "Czy roboty czują ból?" od Ibuk Libry zapraszamy do poznania 33 filozoficznych łamigłówek zmuszających do zadumy nawet najmocniej stąpających po ziemi! Nie musisz znać filozofii, by poznać moc filozoficznego zdziwienia.

Fragment plakatu promującego książkę miesiąca od Ibuk Libry

W pełnej myślowych paradoksów książce "Czy roboty czują ból?" Peter Cave przedstawia 33 klasyczne i mniej znane filozoficzne problemy w sposób, który zmusi do zadumy nawet najmocniej stąpających po ziemi.
Obywając się bez „izmów” i litanii nazwisk, za to z wykorzystaniem fantazji i dużej dawki humoru, autor prowadzi czytelnika od pozornie prostych sytuacji do samego sedna problemów, nad którymi od lat głowią się filozofowie. Czytelnik z reguły sam musi odnaleźć wyjście z myślowego labiryntu, w czym pomocna mu będzie opisowa bibliografia zawarta na końcu.

Lekko napisana, lecz z pewnością nie trywialna, książka przeznaczona jest dla każdego, kto zastanawia się nad światem – bez względu na wiek. Do ubocznych efektów lektury należy nieodparte poczucie zdziwienia rzeczywistością, a w skrajnych przypadkach – chęć zostania filozofem

Tytuł dostępny na IbukLibra jako prezent do 30 czerwca.