Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Marta Kucharska - Tarnina


19 kwiecień 2023
Już 23 maja odwiedzi nas Marta Kucharska, która będzie opowiadać o pisaniu, ”Tarninie” i związkach z Krainą Wygasłych Wulkanów. Na spotkanie zapraszamy do sali spotkań przy Wypożyczalni na godzinę 18:00.

Marta Kucharska jest poetką, pisarką i jednocześnie... lekarzem. Pracuje m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu jako specjalista chorób zakaźnych i medycyny podróży oraz hepatolog.
Obok medycyny jej życiową pasję stanowi pisanie. Marta Kucharska jest Członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Swoją przygodę z pisaniem autorka rozpoczęła w dzieciństwie. Już jako 8 latka pragnęła zostać poetką. Licząc od krótkiej przerwy w szkole średniej spod pióra Marty Kucharskiej już od 20 lat wychodzą wiersze oraz krótkie opowiadania. Do tej pory wydała tom wierszy „Abisynia” oraz trzy zbiory opowiadań: „Kino objazdowe”, „Saudade” i „Irga karmiona przez lawinę”.
Aż przyszła pora na pierwszą powieść i to całkiem obszerną. "Tarnina" liczy sobie 400 stron i ukazała się pod koniec 2022 roku.

"Tarnina" powstała w oparciu o doświadczenia i przeżycia autorki. To powieść drogi, ale raczej polnej drogi, która wije się po Pogórzu Sudeckim. Wraz z Tośką, główną bohaterką wyruszamy śladem jej zmarłej bliskiej osoby do wioski, gdzie kończy się droga, w dziką przestrzeń, w jądro polskich spraw.
Książka mocno działa na czytelnika, pozwala mu odpocząć, ale i angażuje jego emocje i system wartości.

Fragment plakatu spotkania ze zdjęciem autorki i elementami okładki książki "Tarnina"