W krainie dobrych myśli

20 maj 2024
Z okazji Tygodnia Bibliotek Oddział Dziecięco-Młodzieżowy zorganizował warsztaty dla klas III szkoły podstawowej oparte na książce Katherine Applegate „Drzewo życzeń”.

Ciepła i pouczająca opowieść, w której narratorem jest Dąb - obserwator ludzkiego życia i dom dla wielu zwierząt, była świetnym motywem do rozmów o przyjaźni i odrzuceniu.

Na warsztatach pod hasłem „W krainie dobrych myśli” spędziliśmy czas na rozmyślaniu o wszystkim co dobre w każdym z nas. Na naszym bibliotecznym drzewie życzeń nie zabrakło tych poważnych i trudnych jak i zabawnych czy błahych. Każde z nich niepowtarzalne i płynące prosto z dziecięcych serc.
Powstały również przepiękne prace plastyczne przedstawiające drzewa życzeń - zupełnie odlotowe i niespotykane! Takie były zajęcia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, podczas których każdy mógł poczuć się jak „W krainie dobrych myśli”!