Piotr Pilarski - Animus - serce moje

09 maj 2023
Inauguracją Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece było spotkanie z poezją Piotra Pilarskiego „Animus - serce moje”. Poezji towarzyszyła muzyka Fryderyka Chopina w wykonaniu najwybitniejszych pianistów wszechczasów.

Animus oznacza serce, w poetyckim, uduchowionym znaczeniu.
Kim jest Animus? To ktoś, kto wędruje po świecie, jest bacznym obserwatorem naszych poczynań, widzi nasze piękno, ale też nasze uchybienia, nasze błędy, stara się pomóc, udziela wskazówek. Nie jest Bogiem, ale może być jego wysłańcem i to zupełnie niezależnie od religii – mówił autor.

Po spotkaniu tradycyjnie można było nabyć tomik z dedykacją autora, z czego chętnie skorzystały miłośniczki poezji.

Dziękujemy za spotkanie i złożone przez poetę życzenia z okazji naszego święta - Dnia Bibliotekarza.