Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Powrót do przeszłości


01 luty 2023
Za nami pierwsze spotkanie z cyklu "Powrót do przeszłości", dzięki któremu ta przeszłość ma nadzieję zostać 'odkurzona' i utrwalona.

Jan Stelczyk to niezmiernie ważna osoba i barwna sylwetka w dziejach naszego miasta. Wszyscy pamiętamy go z nieodłącznym aparatem fotograficznym, w trakcie różnych wydarzeń, tych ważnych i mniej ważnych.
Dokumentował życie Jawora z najdrobniejszymi szczegółami i w fotografii odtwarzał historię miasta i jego mieszkańców.

Swoje zdygitalizowane zdjęcia przekazał jaworskiej bibliotece.
Zaangażowałyśmy się w opracowanie merytoryczne przekazanych zdjęć i staramy się z jak największą starannością je opracować. Jednak jest to zadanie bardzo trudne. Dlatego postanowiłyśmy poprosić o pomoc mieszkańców naszego miasta.

Sentymentalna podróż w przeszłość Jawora lat siedemdziesiątych, którą odbyli uczestnicy spotkania, miała swój cel. Oprócz wspomnień okraszonych nutką nostalgii wszyscy dzielili się wiedzą na temat miejsc, wydarzeń i osób biorących w nich udział.
Informacje zdobyte w czasie trwania wzbogaciły opisy zdjęć, które po pełnym opracowaniu trafią na Cyfrowy Dolny Śląsk do Jaworskiej Biblioteki Cyfrowej.

Spotkanie było owocne i udane, a uczestnicy już chcieli wiedzić, jaki będzie termin kolejnego spotkania.

Zdjęcie ze spotkania z cyklu "Powrót do przeszłości"