Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Senior z pasją - Jakub Lemański


17 październik 2022
W środę 12 października w bibliotece ruszył nowy cykl spotkań pod hasłem "Senior z pasją". Z racji tematyki wśród uczestników dominowali słuchacze z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Pierwszym prelegentem cyklu był Jakub Lemański, pasjonat fotografii i historii Jawora oraz okolic. Od dłuższego czasu jest uczestnikiem spacerków po Jaworze, które dokumentuje w postaci zdjęć.

Pan Jakub swoim wykładem przekonywał nas o tym, iż pasja daje mu poczucie spełnienia, szczęścia, a także świadomość realizacji pomysłów. Swoimi działaniami udowadnia, że senior na emeryturze wcale nie musi się nudzić. Co więcej, posiadanie pasji daje szansę odnalezienia wewnętrznego spokoju i dzielenia się nim z innymi.

Słuchając opowieści pana Jakuba możemy stwierdzić, że pasja pozytywnie wpływa na człowieka. Niewątpliwie jest sprzymierzeńcem zdrowia, pcha do działania, które w rezultacie dodaje sił.

Dziękujemy Panu Jakubowi Lemańskiemu za chęć podzielenia się z nami swoim hobby, a także za zaangażowanie się w działania społeczności lokalnej.

Zdjęcie ze spotkania z Jakubem Lemańskim