Dnia 7 października odbyło się w naszej bibliotece szkolenie „Literatura czarnego lądu - omówienie trendów i przegląd nowości na polskim rynku wydawniczym”.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki, a przeprowadzone przez Good Books. Moderatorem spotkania był Łukasz Braun, absolwent etnologii i antropologii kulturowej oraz Doktoranckich Studiów Nauk o Kulturze na Uniwersytecie Wrocławskim.

W spotkaniu udział wzięli bibliotekarze, klubowicze oraz wszyscy chętni czytelnicy biblioteki.
Przez około 3 godziny mieliśmy niepowtarzalną okazję zapoznać się z najnowszymi kierunkami w literaturze krajów afrykańskich. Już wiemy, kto wydaje w Polsce taką literaturę i jakie są to publikacje. Zaprezentowane zostały również sylwetki pisarzy afrykańskich, zarówno literatury pięknej, jak i faktu.
Szkolenie urozmaiciły fragmenty nagrań i filmów.

Czarny Ląd od dawna fascynuje i inspiruje. Życie w Afryce nie jest proste, a etniczna różnorodność i postkolonialne niesnaski wciąż są podłożem wielu konfliktów. Należy także przyjąć za pewnik, że Afryka widziana oczami Europejczyków i ta postrzegana przez jej rdzennych mieszkańców to zupełnie dwa różne obszary ziemi, a nade wszystko świadomości. Dlatego tak bardzo ważna jest znajomość literatury tego kontynentu.