W dniu 13 maja odbyło się w ramach Tygodnia Bibliotek spotkanie DKK pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece", czyli dobrą książkę, dobrą atmosferę i ciekawych rozmówców.

Zdjęcie ze spotkania DKK pod hasłęm "Znajdziesz mnie w bibliotece"

Pierwsze w tym roku spotkanie DKK „Wieża ciśnień” było okazją do rozmowy o książkach na żywo. Wywołało to nieskrywaną falę radości i wiarę, że jest to początek powrotu do 'normalności'.

W czasie pandemii książka stała się jeszcze bliższa. Czytamy więcej i różnorodną tematykę, szukając odskoczni od trudnej rzeczywistości. Zrodziło się pytanie o książki, które wzbudziły niezapomniane emocje.

Niewątpliwe należy do nich „Ósme życie” Nino Haratischwili - saga rodzinna, ukazująca losy potomków gruzińskiego fabrykanta czekolady na tle burzliwej historii XX wieku. Podobnie jak książka „Powtórnie narodzony” Margaret Mazazntini, która opowiada historię wojennej miłości na gruzach Sarajewa. Nie uciekamy od trudnych tematów, w których najważniejszą rolę odgrywa człowiek i człowieczeństwo. Ale równie chętnie sięgamy po lżejsze książki historyczne z wątkiem biograficznym autorstwa Gill Paul – „Kobieta mojego męża” czy „Sekret Tatiany”.