Z okazji Walentynek w Filii nr 1 na randkę z czytelnikiem czekały odświętnie wystrojone i gotowe uwieść czytelnika swoim wnętrzem... książki. A to nie wszystko.

Zdjęcie z akcji "Randka w ciemno z książką"

To już piąta edycja akcji czytelniczej, która w lutym przyciąga do biblioteki zakochanych w czytaniu i na stałe wpisała się w kalendarz naszych działań.

Randka w ciemno z książką i  w tym roku cieszyła się powodzeniem. W dniach 12-18 lutego wystarczyło przyjść do Filii nr 1 i w ciemno - bez znajomości, autora, tytułu, bez rekomendacji, bez czytania recenzji, a nawet bez wiedzy o jaki gatunek literacki chodzi - wybrać jedną z przygotowanych książek. Była okazja by spędzić niezapomniany wieczór w niespodziewanym towarzystwie. Cas pokaże, czy z tych niecodziennych randek narodzą się jakieś dłuższe miłości do nowych autorów, tytułów lub gatunków.

Natomiast w Wypożyczalni można było dołączyć do zabawy w poszukiwanie słynnych literackich par. Bohaterzy książek pogubili swoje drugie połówki serc i potrzebowali pomocy. Każdy kto rozpoznał wśród nich słynną literacką parę, mógł pomóc zakochanym bohaterom książek się odnaleźć!

W Oddziale Dziecięco-Młodzieżowym na każdego małego czytelnika czekały wycięte serduszka i kredki. Chętni mogli pokolorować swoje serduszko i zabrać ze sobą. Ze sobą można było też zabrać wypożyczoną książkę ze specjalnie przygotowanej walentynkowej półki.