Nasze zbiory można przeszukiwać on-line za pośrednictwem dostępnych katalogów oraz multiwyszukiwarki.

Multiwyszukiwarka PRIMO

Pozwala przeszukiwać różnorodne źródła gromadzone w bibliotekach zrzeszonych w Dolnośląskim Zasobie Bibliotecznym:
- opisy katalogowe książek
- czasopisma
- artykuły
- dokumenty życia społecznego
- zagadnienia
- zeskanowane materiały wchodzące w skład biblioteki "Cyfrowy Dolny Śląsk"
- e-booki ofefowane przez Wydawnictwo PWN na platformie LibraIbuk.pl
- inne.
Mimo tej różnorodności wyszukiwanie jest łatwe i intuicyjne dzięki możliwosci ograniczania dowolnie dużych wyników, za pomoca tzw. faset znajdujących się po prawej stronie ekranu. Wyszukane wyniki można zawężać wg. wielu kryteriów np.: typu dokumentu, daty wydania, tematy, autora itp.

Szukaj w Primo

Katalog DZB

Katalog Dolnośląskiego Zasobu Bibliotecznego udostępnia dane o zbiorach znajdujących się w 38 bibliotekach publicznych Dolnego Śląska.
Możliwe jest wyszukiwanie według różnych kryteriów - tytułu, słowa w tytule, autora, hasła przedmiotowego. Można także przed przystąpieniem do wyszukiwania wybrać konkretną bibliotekę lub wydzielony zbiór np. czasopisma, dokumenty życia społcznego itp.

Szukaj w katalogu DZB

Cyfrowy Dolny śląsk

Oferuje wartościowe zbiory dokumentów tekstowych i ikonograficznych, pochodzących głównie z dolnośląskich bibliotek publicznych, niektórych archiwów i muzeów, digitalizowanych systematycznie przez pracownie w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej oraz Książnicy Karkonoskiej i udostępnionych na wspólnej platformie elektronicznej.
Publikacje podzielone są na wiele kolekcji i podkolekcji, np: Film, Miejscowości, Słownik Biograficzny, e-Pogranicze, Harcerstwo jeleniogórskie, Krajoznawstwo, Sport, Sybiracy.

Szukaj w Cyfrowym Dolnym Śląsku

Ibuk Libra

Pozwala przeszukiwać bazę podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim udostępnianą oferowanych na platformie Ibuk Libra.
Są to głównie książki naukowe (zwłaszcza podręczniki akademickie), popularnonaukowe i poradniki z praktycznie wszystkich ważniejszych dziedzin wiedzy.

Szukaj w Ibuk Libra