Od 4 lutego do końca marca w Filii nr 1 przy ul.Moniuszki 10 prezentowana jest wystawa prac Michaliny Ślemp.

Plakat wystawy Michaliny Ślemp "Magia wyobraźni" - fragment jednej z grafik - głowa dzikiego kota

Michalina Ślemp ma 20 lat, a rysuje od 6. Jej hobby przekształciło się w pasję, którą pragnie rozwijać. Od 3 lat jest pod opieką plastyka - pani Małgorzaty Dzielskiej, która prowadzi ją przez barwy i anatomię w sztuce.
"Moją ulubioną techniką jest grafika, gdyż pozwala mi ona na pokazanie wielu faktur oraz uwypuklenie światła. Lubię ją jednak urozmaicać różnymi kolorami oraz mieszać z innymi technikami, tak by zaciekawić odbiorcę. Uprawiam również malarstwo akwarelowe i akrylowe, które w przyszłości chciałabym rozwijać.
Moje grafiki zajmują mi dużo czasu, jednak uważam, że efekty muszą być okupione ciężką pracą.
Najbardziej w sztuce lubię uczucie, gdy widzimy obraz z pewnej odległości, a następnie zbliżamy się do niego, przez co naszym oczom ukazują się kolejne i kolejne szczegóły.
W moich pracach łączę barokową mnogość ozdobników i linii z nowoczesnym podejściem do tematu" - mówi o sobie młoda artystka.