Wraz z końcem stycznia nadchodzi co roku długo wyczekiwany czas ferii zimowych. W tych dniach nasza bibliotek, jak zawsze ma specjalną ofertę zajęć przygotowaną z tej okazji.

Logo ferii w bibliotece

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy proponuje zajęcia pod hasłem „Biblioteczna Kraina Niespodzianek", podczas których uczestnicy będą musieli wykazać się na wielu polach. Poruszona zostanie ich aktywność fizyczna (wyścigi, konkurencji sprawnościowe, zabawy manualne) oraz intelektualna (rozwiązywanie zagadek, zabawy pobudzające kreatywne i logiczne myślenie). Nie zabraknie także elementów twórczych i części plastycznych. Podczas zajęć, dzieciom towarzyszyć będą bohaterowie literatury dziecięcej, których książkowe kreacje posłużą jako wyjście do wszelkich aktywności.
Zajęcia dla grup zorganizowanych będą realizowane z założenia we wtorki. Możliwy inny termin po wcześniejszym umówieniu.

Filia Nr 1 proponuje zajęcia pod hasłem „Gdzie jest śnieg”. Będzie "Coś fajnego z czegoś niepotrzebnego", czyli twórcze podejście do niepotrzebnych rzeczy, które najczęściej trafiają do kosza. Mamy nadzieję na powstanie ciekawych prac z wykorzystaniem rozmaitych odpadów. W drugim tygodniu królować będzie temat zbliżających się Walentynek. Dzieci będą pracować nad plakatem, kartkami walentynkowymi oraz układaniem wierszyków okolicznościowych. Ponadto wszyscy będą mogli posłuchać czytanych bajek, pograć w gry planszowe, bawić się wspólnie w zgadywanki, kalambury, quizy.
Zajęcia dla grup zorganizowanych będą realizowane z założenia w czwartki. Możliwy inny termin po wcześniejszym umówieniu.