Przed nadejściem długich zimowych wieczorów, będących wyśmienitą okazją do czytania, warto odświeżyć nieco swoją biblioteczkę. Już po raz kolejny Filia nr 1 zaprasza na akcję zamiany książek.

Fragment plakatu wydarzenia - dwie książki przekazywane z rąk do rąk

W dniach 15-20 października każdy będzie mógł przynieść do biblioteki swoją przeczytaną lub inną zbędną książkę. W zamian może zabrać ze sobą inną, przyniedsioną przez drugiego czytelnika. W ten sposób książki zamiast kurzyć się na domowych półkach, znajdą swoich nowych właścicieli, którzy chętnie sie nimi zaopiekują.

Akcja „Zamień się książką” cieszy się dużą popularnością. Umożliwia pozyskanie nowych tytułów bez nakładów finansowych.
Czytelnicy mogą wymienić się książkami, które nie są już im potrzebne, a chętnie będą czytane przez inne osoby.