Pasja pani Iwony Falenty, jaką jest fotografowanie, jest znana naszym czytelnikom już od dawna. W Filii nr 1 jej zdjęcia zagościły niemal na stałe. Tym razem zapraszamy na wystawę "Jawor dawniej i dziś", którą można podziwiać do końca roku.

Fotomontaż ze zdjęć Iwony Falenty oraz starej pocztówki

Pani Iwona fotografuje od dawna. Głównym tematem jej zdjęć jest Dolny śląsk - bogactwo jego natury, ze szczególnym uwzględnieniem flory i fauny jaworskich lasów, a także zabytkowe miasta, zamki, pałace, dwory i... ruiny.
Podczas "bezkrwawych łowów" z aparatem fotograficzny pani Iwona poluje na ujęcia oddające urok Dolnego Śląska, a dzięki nim promuje nasz region. Zdjęcia autorstwa pani Iwony można zobaczyć na jej Facebook'owym profilu oraz na wielu zamkniętych i otwartych grupach tematycznych takich, jak: Historyczny Dolny Śląsk, Przystanek Dolny Śląsk, Tajemniczy Dolny Śląsk, Cudzechwalicie, Polska i Przyroda, Motyle, Świat Motyli, Poszukiwacze Roślin. Są także na jej profilu w National Geografic.

Obecna, dziewiąta już wystawa, jest poświęcona naszemu miastu. „Jawor dawniej i dziś” zawiera przedwojenne pocztówki w wersji cyfrowej, a także zdjęcia wykonane w ostatnim czasie, na których można zobaczyć, jak prezentowane obiekty i ich okolice zmieniły się na przestrzeni lat.