Zapraszamy na wystawę fotografii "Życie na stołku Romka Wesołowskiego" zorganizowaną w podzięce panu Romualdowi za działalność na rzecz jaworskiej społeczności. Zdjęcia będą prezentowane w każdym z działów biblioteki oraz w galerii na schodach do 15 listopada.

Fragment plakatu wydarzenia - wybrane zdjęcia Romualda Wesołowskiego

Romuald 'Romek' Wesołowski to znany i lubiany jaworski perkusista, wieloletni pracownik Jaworskiego Ośrodka Kultury, który z pasją i zamiłowaniem podchodził do rozszerzania horyzontów w jaworskiej kulturze. Redaktor „Nowej Gazety Jaworskiej”. Jest autorem autobiograficznej książki pt. „Życie na stołku, czyli pokręcony żywot grajka”. Do niedawna grywał w różnych zespołach lokalnych, ostatnio wspólnie z „Old Friends”.

Mimo wielu schorzeń wciąż pozostawał aktywny i towarzyski, wciąż siadał do swojej ukochanej perkusji „Lady D”. Niestety 7go lipca 2018 roku Romka dopadł udar niedokrwienny prawostronny, a po tygodniu drugi. Efektem tego jest niedowład połowiczy lewostronny. Mimo, że Romek pozostaje w kontakcie – mówi i myśli jak dawniej – jest częściowo uwięziony w swoim ciele. Nie jest w stanie siadać, czy wykonywać prostych czynności życiowych. Wymaga całodobowej specjalistycznej opieki oraz ciągłej i intensywnej rehabilitacji. Wszyscy wierzymy, że po raz kolejny Romek dzielnie zawalczy o powrót do aktywności, ale wiąże się to z ogromnym nakładem finansowym.