Biblioteka zaprasza podczas wakacji do skorzystania z oferty zajęć i spotkań, dla dzieci i dorosłych.

Logo wakacji w bibliotece

Szczegółowy harmonogram zajęć i spotkań można znaleźć w naszym kalendarium.

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy serwuje w te wakacje dreszczyk emocji we wtorki.
W lipcu zaprasza na "Wakacyjny horror". Przywita dzieci słowami: „Włos mi rzednie, twarz mi blednie, psują mi się zęby przednie” i zaprosi na upiornie uroczy lipiec. Podczas zabaw śmiesznych, acz mrożących krew w żyłach, dzieci poznają upiory straszne, okrutne i krwiożercze.
Sierpień upłynie pod hasłem "Criminal holiday". W programie znajdą się zabawy na spostrzegawczość, refleks oraz słuch, bo być detektywem, to widzieć to, czego nie widać na pierwszy rzut oka i słyszeć to, co może umknąć uszom innych! Będą także zagadki, prace wielkoformatowe i inne tajemnicze zadania…

Filia nr 1

W Filii nr 1 w każdy czwartek czeka na dzieci inna propozycja. Będzie rysowanie, malowanie, wyklejanie, czytanie, zgadywanie. Lipcowe zajęcia adresowane są do dzieci szkolnych, a sierpniowe dla przedszkolaków.

Dział Udostępniania dla Dorosłych

Dorosłych czytelników zapraszamy do Letniego Zakątka. Co tydzień w piątek od godziny 11:00 w letniej aurze przy kawie i herbacie będzie można porozmawiać o książkach, posłuchać muzyki, obejrzeć film, czy pograć w gry planszowe.