4,5 – letni „mały artysta”. Poprzez sztukę i barwy wyraża siebie, swoje emocje, uczucia, przeżycia. Podczas malowania rozwija się twórczo, a prace odzwierciedlają jego odbiór świata.

Fragment plakatu wystawy Antosia Niedoby "Barwy emocji"

Autorem prac prezentowanych na wystawie jest Antoś Niedoba, który w pracowni Pani Katarzyny Kalinowskiej rozwija się twórczo od 2,5 roku.
To właśnie Pani Katarzyna, która jest malarką, tworzącą głownie techniką akwareli, ale nie stroniącą od innych form aktywności artystycznej (między innymi: tworzenie biżuterii, prowadzenie warsztatów plastycznych dla dzieci) pobudziła wrażliwość Antosia w plastycznym przekazie świata widzianego jego oczami. Jej twórczość stała się bodźcem, a umiejętność doboru technik plastycznych dała możliwość nabierania biegłości oraz swobody przy uzewnętrznianiu emocji chłopca poprzez sztukę.

Antoś rozpoczynał od rzeźbienia w masie solnej, następnie przeszedł do ekspresyjnego bazgrania na dużych formatach papieru z wykorzystaniem: kredek, pasteli, cienkopisów oraz ołówków. Z upływem czasu wzrastał stopień trudności wykorzystywanych technik. Kontakt z farbami rozpoczął się od odciskania namoczonych rączek.
Tak zaczęła się zabawa w kolorze…

Rodzice Antosia są ogromnie wdzięczni Pani Katarzynie Kalinowskiej i dziękują jej za pracę z takimi efektami.

Wystawę prac można oglądać w bibliotece od 1 czerwca do 31 sierpnia.