Po raz kolejny gościem w naszej bibliotece będzie Roman Pankiewicz. W poniedziałek 21 maja o godzinie 9:00 poprowadzi spotkanie autorskie w Filii nr 1 przy ul.Moniuszki.

Fragment okładki książki

„Polski żywioł” to tytuł ostatniej książki Romana Pankiewicza. Autor, znany z podróży i obserwacji innych krajów, tym razem przyjrzał się Polsce, historii naszego narodu, jego przywarom, a także zaletom. Wszystko to zebrane w jedną całość w pełni zasługuje na nazwę „żywioł”.

Roman Pankiewicz pokochał wędrówki już podczas szkoły - a była to szkoła hotelarska w Zakopanym. Z niej wyniósł m.in. znajomość języków obcych. Do tego dołożył umiejętność nawiązywania kontaktów oraz wnikliwej obserwacji i…
Początkowo pracował w wyuczonym zawodzie. Jednak pasja odkrywania nowych zakątków świata i poznawania nowych ludzi hamowana "żelazną kurtyną" popchały go zmiany miejsca pracy. Zostając pracownikiem firmy prowadzącej prace budowlane w wielu krajach świata wyruszył na swój szlak.
Na początek przez 3 lata miał okazję poznawać Moskwę. Potem przyszła kolej na Frankfurt n/Menem, a po nim 2-letni pobyt na Islandii. Po wielu latach spędzonych na obczyźnie autor postanowił spisać swoje spostrzeżenia i przygody. W ten sposób powstał tryptyk „Trzy żywioły”, na który składają się trzy książki opisujące każdy z odwiedzanych krajów: „Matuszka Rosija – pierwszy żywioł”, „Niemcy – drugi żywioł”, „Islandia – trzeci żywioł”.

Na spotkaniu będzie możliwość zakupienia książki z autografem autora w promocyjnej cenie - 25zł.