Informujemy czytelników, że nasza biblioteka na kolejny okres przedłużyła umowę z PWN na dostęp do wybranych tytułów z platformy Ibuk Libra. Będzie to już szósty rok naszej współpracy.

Logo Ibuk Libra

W nowym okresie naszej współpracy ulega zmianie lista dostępnych publikacji. Jest ona co roku aktualizowana zgodnie z analizą potrzeb czytelników i ich sugestii.
Nowością jest na pewno dostęp do Słownika PWN Oxford.

Na platformie IBUK Libra funkcjonuje wyszukiwarka wewnątrztekstowa.
Wyszukiwarka oprócz opisu książki, tytułu, słów kluczowych, przeszukuje również całe treści publikacji (wnętrza książek).
Wyszukiwarka jest bardzo przydatna dla czytelników, którzy szukają materiałów do np. pracy dyplomowej, w szczególności gdy temat jest marginalny i ciężko jest znaleźć publikacje poświęcone danej tematyce. W połączeniu z możliwością zawężania wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp., daje to ogromne możliwości!

Wszyscy czytelnicy, którzy korzystali już z publikacji Ibuk Libra wykupionych przez naszą bibliotekę począwszy od roku 2016 i pobrali wydawane przez nas PIN-y informujemy, że ich ważność została przedłużona do 18 kwietnia 2019 roku.
Natomiast czytelników, którzy jeszcze tej platformy nie znają, a chcieliby ją poznać i skorzystać z tej oferty serdecznie zapraszamy do biblioteki po wszelkie niezbędne informacje i PIN-y.

Zachęcamy też do zapoznania się z informacjami technicznymi oraz z filmami instruktażowymi:
https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI - funkcje platformy Ibuk Libra
https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY - rejestracja i logowanie dla posiadaczy kodów PIN
https://www.youtube.com/watch?v=7GNxlHtmtWk - osobista półka