W czwartek 19 kwietnia gościem naszej biblioteki będzie podróżnik - Artur Zygmuntowicz. O godzinie 19:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni opowie o jednym z najmniej odwiedzanych państw europejskich, czyli o Białorusi.

„Podróż na Karaiby będziecie wspominać przez pół roku. Wizytę na Białorusi – przez całe życie”. Dlaczego? Ciekawych odpowiedzi na to pytanie zapraszamy na spotkanie.
W programie znajdzie się nie tylko prezentacja książki "Białoruś - Imperium kontrastów", ale również pokaz slajdów z kilku podróży po Białorusi, ciekawe, krótkie filmy przygotowane specjalnie na spotkanie przez Biełsat oraz barwna opowieść autora okraszona anegdotami, przy których nikt nie będziecie się nudzić.
Warto podkreślić, że książkę rekomenduje Wojciech Cejrowski, a Telewizja Biełsat (będąca tym dla Białorusinów, czym było dla nas radio Wolna Europa) objęła książkę patronatem medialnym. 

Artur Zygmuntowicz jest autorem tomu poezji „Pokroić wstyd”, powieści „Dzień powierzchownych przemyśleń” i artykułów w „Zeszytach Historycznych”, a także… gry planszowej „Czacha dymi”. Poza tym jest rowerzystą-sakwiarzem i szefem wrocławskiego klubu rowerzystów trekkingowych „Luźna Guma”.
W 1999 roku wziął udział w konkursie „Podróżnik roku 2000” organizowanym przez magazyn „Podróże” i Radio ZET. Znalazł się w ścisłym finale z reportażem poświęconym Puszczy Knyszyńskiej.
W maju 2015 roku, uzbrojony w dyktafon i notatnik, wsiadł na rower i startując z bieszczadzkiej wsi Zatwarnica wyruszył szlakiem nie zabytków, czy przyrodniczych atrakcji, tylko szlakiem ludzi. W wyniku wielu spotkań z tymi 'zakręconymi' romantykami i pozytywistami, którzy zechcieli go wpuścić do swojego świata powstała jego debiutancka książka o tematyce podróżniczej - „Ziemia o ludzkiej twarzy”, zbiór reportaży opowiadających o Polsce wschodniej, tej nieznanej, widzianej z zaskakującej perspektywy siodełka rowerowego. 
Pod koniec 2017 roku przyszła kolej na "Piłeczki w rękach żonglerów". To opowieść oparta na faktach z życia pracowników korporacji farmaceutycznych, o bardzo chorym biznesie.
Ostatnio wydaną książką jest natomiast tytułowa "Białoruś - Imperium kontrastów". W planach są jeszcze książki o Gruzji i Zanzibarze.