Wraz z początkiem wiosny w naszej bibliotece zagościły za sprawą Ireny i Ryszarda Danieleckich ptaki. Do 23 czerwca prezentowana jest wystawa zdjęć Ireny i Ryszarda Danieleckich "Ptaki Jawora i okolic - znane i mniej znane".

Zdjęcie czapli białej autorstwa Państwa Danieleckich

Irena i Ryszard Danieleccy - autorzy zdjęć i prezentacji należą do Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego, którego są współzałożycielami. Są wolontariuszami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Współpracują z wieloma innymi organizacjami i stowarzyszeniami na terenie Polski, których fundamentalnym celem jest ochrona dzikich ptaków i ich siedlisk. Biorą udział w ich czynnych jak i edukacyjnych działaniach.

Państwo Danieleccy prowadzą archiwizującą stronę internetową Ptaki Jawora i Okolic www.pjio.pl, do której odwiedzenia zapraszają.