Wraz z początkiem wiosny w naszej bibliotece zagoszczą za sprawą Ireny i Ryszarda Danieleckich ptaki. Dnia 22 marca o godzinie 16:00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej oraz prezentację multimedialną "Ptaki Jawora i okolic - znane i mniej znane".

Zdjęcie czapli białej autorstwa Państwa Danieleckich

Irena i Ryszard Danieleccy - autorzy zdjęć i prezentacji należą do Śląskiego Towarzystwa Ornitologicznego, którego są współzałożycielami. Są wolontariuszami Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Współpracują z wieloma innymi organizacjami i stowarzyszeniami na terenie Polski, których fundamentalnym celem jest ochrona dzikich ptaków i ich siedlisk. Biorą udział w ich czynnych jak i edukacyjnych działaniach.

Państwo Danieleccy prowadzą archiwizującą stronę internetową Ptaki Jawora i Okolic www.pjio.pl, do której odwiedzenia zapraszają.