Za pośrednictwem naszej biblioteki Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Polkowicach zaprasza do udziału w konkursie literackim oraz plastycznym.

Fragmenty plakatów konkursu literackiego i plastycznego

„W kilku strofach o...przyjaźni” - edycja dolnośląska to konkurs literacki na wiersz o przyjaźni, przyjaciołach których mamy, chcemy mieć, lub tych wymyślonych, bo prawdziwa przyjaźń jest czymś najwspanialszym, co może nam się w życiu przytrafić.
W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Dolnego Śląska od lat 8 wzwyż.
Szczegółowe informacje można znaleźć w załączonym regulaminie.
Konkurs organizuje oraz wszelkich dodatkowych informacji udziela Maria Siewierska, tel. 76 723-96-75.

Natomiast „Artystyczna biblioteka przyszłości” - to X edycja dolnośląska konkursu plastycznego na pracę przedstawiającą Bibliotekę w Polkowicach, książkę i czytelnictwo.Głównym celem konkursu jest promocja w środowisku lokalnym Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach, książki i czytelnictwa, utrwalenie wizerunku Biblioteki jako miejsca przyjaznego wielu pokoleniom oraz wspieranie działań i możliwości twórczych osób dorosłych oraz dzieci.
Konkurs ma charakter otwarty i adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich oraz osób dorosłych z województwa dolnośląskiego. Na zwycięzców czekają wspaniałe nagrody książkowe oraz GRAND PRIX dla autora najlepszej pracy.
Szczegółowe informacje można znaleźć w załączonym regulaminie. Konkurs organizuje oraz wszelkich dodatkowych informacji udziela Katarzyna Mich-Rutkowska, tel. 76 723-96-69.