Od początku stycznia naszą bibliotekę zdobią niebanalne prace dzieci - obrazy malowane farbami na aluminium.

Zdjęcia wybranych prac prezentowanych na wystawie

Nasza biblioteka jest jedną z pięćdziesięciu, które wzięły udział w programie edukacyjnym „EkoPaka- zamykamy obieg surowców” organizowany przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.
To pierwszy tak duży program edukacji ekologicznej realizowany przez biblioteki z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Do naszej biblioteki docierały pakiety edukacyjno-zabawowe poświęcone poszczególnym surowcom: papierowi, drewnu, tworzywom sztucznym oraz aluminium. Przez cały okres trwania projektu, EkoPaka dotarła do blisko 6 tys. dzieci w całej Polsce, w czym swój udział ma także nasza biblioteka.

Wystawa jest zrealizowana dzięki twórczej pracy dzieci biorących udział w projekcie EkoPaka. W czwartej jego odsłonie otrzymaliśmy materiały nawiązujące do aluminium. Z nich zostały wykonane prezentowane prace.