W grudniu ruszył serwis lektury.gov.pl - projekt zainicjowany przez Ministerstwo Rozwoju oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Portal oferuje zestaw lektur szkolnych do czytania i słuchania oraz aplikację mobilną.

Logo projektu lektury.gov.pl

Platforma lektury.gov.pl to mobilna biblioteka dla uczniów, biblioteka, w której można znaleźć lektury dla szkół podstawowych i liceów, biblioteka, w której nie grozi uczniom, że ktoś ich ubiegnie i wypożyczy książkę przed nimi - lektur starczy bowiem dla wszystkich.
Korzystanie z portalu jest nieodpłatne. Znajdujące się na nim książki udostępnianie są przez zawarty w serwisie czytnik ebooków lub odtwarzacz audiobooków . Ponadto użytkownicy platformy mogą pobrać wygodną aplikację mobilną.

Serwis obecnie otwiera dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w każdej wolnej chwili lub w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych lub jazdy autobusem.
Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów z programu podstawowego i rozszerzonego jak również lektury uzupełniające.

Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy, zakończy się wraz z rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu lektury.gov.pl będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.

Tags: audiobookebookilektury