Pod koniec września do Jawora zawita po raz kolejny Objazdowy Festiwal Filmowy Watch Docs - Prawa Człowieka w Filmie. Niektóre z seansów zaplanowane są w naszej bibliotece.

Fragment plakatu festiwalu Watch Docs

Watch Docs  to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów dokumentalnych, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizowany jest Objazdowy Festiwal Filmowy.
W 2017 roku festiwal objazdowy odwiedzi blisko 40 miast. W Jaworze zatrzyma się pomiędzy 27 września a 1 października.

Do naszej biblioteki zapraszamy w czwartek 28 września.
Od godziny 10:00 do 14:00 zaplanowane są projekcje filmowe dla grup szkolnych. Wśród proponowanych filmów są:
- „Miejscy kowboje” (30 min),
- „Masz problem” (24 min),
- „Trzy rozmowy o życiu” (25 min),
- „Przez mur” (6 min),
- „Długi dystans” (93 min),
- „#mojaucieczka” (90 min),
- „Sprawa Borneo” (82 min),
- „Wielki mur””” (74 min).
Po południu na godzinę 18:00 zapraszamy na otwarty seans "Zróbmy sobie kraj"

Wstęp na wszystkie projekcje filmowe i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.