Już 11 października sala zabaw Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego być może na chwile stanie się... oddziałem chirurgicznym? biurem korporacji? a może remizą straży pożarnej? Zaproszony gość - Małgorzata Żółtaszek - razem z dziećmi będzie się zastanawiać nad ich marzeniami i planami dotyczącymi przyszłych miejsc pracy. Kreatywne spotkanie autorskie rozpocznie się o godzinie 10:00.

 Zdjęcie Małgorzaty Żółtaszek

"Co w pracy piszczy?" to twórcze spotkanie z Małgorzatą Żółtaszek, autorką książek dla dzieci, oparte o jej książki „Basałyk i Psotka idą do pracy, cz. I” oraz „Basałyk i Psotka idą do pracy, cz. II”. Książki przedstawiają historię rodzeństwa, które w trakcie wakacji postanawia naśladować dorosłych i wykonywane przez nich różne profesje. Dzięki temu dzieci odkrywają między innymi tajemnice pracy w korporacji, w Straży Pożarnej czy oddziale chirurgicznym. Spotkanie będzie miało charakter kreatywnej zabawy przy wykorzystaniu materiałów plastycznych oraz rzeczy codziennego użytku.
Przy okazji dzieci dowiadują się również, jakie osoby zaangażowane są w tworzenie książek dla dzieci.

Po spotkaniu istnieje możliwość otrzymania autografu, dedykacji i zakupienia książki.

Małgorzata Żółtaszek to niesamowicie pozytywna osoba, która realizuje się na wielu płaszczyznach. Prywatnie jest bardzo mocno zaangażowana w bycie mamą – dziesięcioletniej Aluni i siedmioletniego Maciusia, na co pozwala jej wolny zawód. Pisze książki dla dzieci. Prowadzi twórcze i nieco zwariowane spotkania autorskie z przedszkolakami i uczniami w całej Polsce, a nawet za granicą. Jest też trenerką komunikacji opartej na Porozumieniu bez Przemocy i prowadzi warsztaty i szkolenia w zakresie rozwoju osobistego.