W czerwcu, jak co roku, rozpoczyna się najbardziej wyczekiwany przez wszystkie dzieci oraz dorosłych czas wakacji. Letnie leniuchowanie proponujemy urozmaicić wizytą w bibliotece, gdzie czekają na chętnych różnorodne zajęcia.

Plakat wakacji w bibliotece

Szczegółowe informacje o zajęciach na bieżąco można śledzić w kalendarium.

Dla dzieci

Oddział Dziecięco-Młodzieżowy przygotował na wakacje dwie propozycje wypraw.
W lipcu można skorzystać z oferty "Hawaje last minute" i dowiedzić się, jak się żyje na Hawajach - ... się pływa, tańczy, serfuje i wyławia perły.
W sierpniu, dla ochłody warto się wybrać na "Biegun all inclusive" i przywitać się po eskimosku, zbudować igloo, czy złowić rybę w przerębli.

W Filii nr 1 przy ul.Moniuszki również można skorzystać z wakacyjnych ofert podróży po świecie.
W lipcu będzie można spędzić "Dzień w Kraju Kwitnącej Wiśni" - stanąć oko w oko z samurajem i poznać japońskie baśnie i legendy albo sprawdzić, jak się mieszka "W średniowiecznym zamku". A przy okazji Światowego Dnia Ludności przyjrzeć się strojom z różnych stron świata.
W sierpniu dla „tęgich głów” czekać będą wakacyjne zagadki, kalambury oraz rebusy oraz „Drzewko dobrej książki”, na którym zawisną listki z tytułami książek polecanych innym przez naszych najmłodszych czytelników oraz młodzież.

Dział Muzyczny rozpocznie wakacje konkursem "Playback Show" a w lipcu i sierpniu zaprasza na spotkania z muzyką w tle - "Gra planszowa z nutką", konkurs muzyczny - "Jaka to melodia", "Bajki-grajki" i "Moja ulubiona książka".

Dla dorosłych

Na dorosłych czeka przy Wypożyczalni ,jak w ubiegłym roku, "Letni zakątek Seniora" wzbogacony o parasol, który nawet w upalne dni zapewni chłód cienia. A w zakątku... rozmaitości - książki, gry planszowe i karciane, audiobooki oraz rozmowy o książkach, i nie tylko.

W Czytelni, mimo upału lub niesprzyjającej aury, zawsze bez przeszkód można się wybrać na wirtualny spacer po atrakcyjnych miejscach. Dolina Pałaców i Ogrodów, Kowary i kopalnia Pogórze, Kotlina Kłodzka - te wszystkie miejsca, do których z różnych przyczyn nie możemy dotrzeć, czekają. A za pośrednictwem internetu możemy zwiedzić i poznać ich urok.

Dział muzyczny zaprasza seniorów na spotkania "Słowo i muzyka" - książki i płyty przybliżą chętnym gwiazdy piosenki i estrady.