Od 27 kwietnia nasza biblioteka na kolejny okres przedłużyła umowę z PWN na dostęp do wybranych tytułów z platformy Ibuk Libra. Będzie to już piąty rok naszej współpracy.

Logo Ibuk Libra

W nowym okresie naszej współpracy ulega zmianie lista dostępnych publikacji. Jest ona co roku aktualizowana zgodnie z analizą potrzeb czytelników i ich sugestii.
Nowością jest na pewno dostęp do Słownika PWN Oxford.

Jednocześnie informujemy, że na platformie IBUK Libra została wdrożona nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa.
Wyszukiwarka nie przegląda już tylko opisu książki, tytułu, słów kluczowych, ale przeszukuje całe treści publikacji (wnętrza książek).
Wyszukiwarka jest bardzo przydatna dla czytelników, którzy szukają materiałów do np. pracy dyplomowej, w szczególności gdy temat jest marginalny i ciężko jest znaleźć publikacje poświęcone danej tematyce. W połączeniu z możliwością zawężania wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp., daje to ogromne możliwości!

Wszyscy czytelnicy, którzy korzystali już z publikacji Ibuk Libra wykupionych przez naszą bibliotekę w roku 2016 i pobrali wydawane przez nas PIN-y informujemy, że ich ważność została przedłużona do 18 kwietnia 2018 roku.
Natomiast czytelników, którzy jeszcze tej platformy nie znają, a chcieliby ją poznać i skorzystać z tej oferty serdecznie zapraszamy do biblioteki po wszelkie niezbędne informacje i PIN-y.