W dniach 19-22 maja we Wrocławiu na Placu Solnym odbędą się 11.Targi Książki Regionalnej SILESIANA, którym towarzaszą liczne wydarzenia kulturalne.

Fragment plakatu wydarzenia - logo Silesiana na tle katalogów bibliotecznych

Silesiana jest cykliczną imprezą organizowaną przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną od 2010 roku. Ma ona formę targów połączonych ze spotkaniami autorskimi, konkursami i wystawami, a jej celem jest zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców dorobku wydawniczego Dolnego Śląska, szczególnie publikacji wydawanych przez małe, nieznane szerzej wydawnictwa.
Książka regionalna prezentowana na targach to z jednej strony książka dotycząca regionu, a z drugiej każda książka, bez względu na tematykę, która powstała w regionie – tzn. została wydana przez miejscowe wydawnictwo, bądź napisana przez miejscowego autora.

Od roku 2012 w trakcie targów wręczana jest Nagroda Wydawnicza Silesiana za publikację, która treścią, osobą autora i/lub formą edytorską najlepiej promuje Dolny Śląsk i stanowi wizytówkę regionu.

W ramach Targów Książki Regionalnej SILESIANA odbędzie się również ogłoszenie wyników w konkursie dla seniorów oraz dla literackich twórców z Dolnego Sląska.

Targom towarzyszą liczne wydarzenia kulturalne, którym przyświecają dzienne hasła - dzień podróżniczy, dzień kryminalny, dzień literacki i dzień rodzinny.
Spośród oferowanych spotkań, wycieczek i zabaw każdy może wybrać coś dla siebie. Pełna lista dostępna jest na stronie organizatora - https://www.wbp.wroc.pl/.