Za oknem wiosna w pełni. To dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku, gdy patrzymy na życie pełni optymizmu i zapału do pracy nad sobą. Ale...? Zachęcamy do sięgnięcia po majową książką miesiąca od Ibuk Libra - „Pętla dobrego samopoczucia” Carla Cederströma i Andrew Spicer'a. 

Fragment plakatu promującego książkę miesiąca od Ibuk Libry

"Pętla dobrego samopoczucia" to książka o tym, jak dobre samopoczucie przekształciło się w obowiązek i obróciło się przeciwko nam.
Carl Cederström i Andre Spicer zaprezentowali błyskotliwe studium przymusu dobrego samopoczucia (...). Przekonujące i zabawne, a niekiedy przerażające case studies pokazują, że popadliśmy w prawdziwy obłęd, którego wyznacznikami są aplikacje do pomiaru regularności wypróżnień, ilości spożywanych kalorii, aktywności czy długości snu. Autorzy na konkretnych przykładach pokazują, że dyktat dobrego samopoczucia wtłoczył nasze ciała i umysły w machiny kapitalizmu i doprowadził do wzrostu społecznej frustracji, rozpadu zachowań społecznych i narodzin pasywnego nihilisty zatopionego we własnym ciele.

Z przedmowy: "Nie ma nic złęgo w czuciu się dobrze. Nie jest jednak dobrze, kiedy masz poczucie, że nie możesz czuć się źle".

Tytuł dostępny na IbukLibra jako prezent do 31 maja.