Od 24 lutego na naszych oczach rozgrywa się dramat Ukrainy i jej mieszkańców. Wszyscy solidaryzujemy się z ofiarami rosyjskiej agresji i na różne sposoby staramy się pomagać. Legimi również postanowiło dołożyć cegiełkę, która zależy od nas.

 Fragment plakatu akcji

Legimi udostępniło bezpłatnie kolekcję wybranych ebooków i audiobooków www.legimi.pl/czytamydlaUkrainy.
Każda pobrana z tej kolekcji  książka to 10 zł przekazanych przez Legimi na pomoc obywatelom Ukrainy dotkniętym koszmarem wojny. Zebrana kwota zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej, która od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji wspiera zarówno osoby, które pozostały na Ukrainie, jak i uchodźców, docierających do Polski.

Każda osoba może bezpłatnie pobrać 2 tytuły i czytać je na smartfonie, tablecie, komputerze oraz czytnikach ebooków.
Niektóre tytuły mają również wersję audio.
Legimi przygotowany specjalny odcinek Magazynu „Prolog" Czytamy dla Ukrainy 🇺🇦 | #magazynProlog, w którym Agnieszka Błaszczyk pomaga wybrać interesujące tytuły.

Literatura ma w sobie ogromną moc i pozwala poznawać, zdobywać potrzebną do oceny rzeczywistości wiedzę i chronić przed błędami przeszłości.
Dlatego na stronie Legimi powstały dodatkowo szczególne kolekcje, aby zwrócić uwagę Czytelników zarówno na książki ukraińskich autorów, jak i na te mówiące o Ukrainie. 

Solidarni z Ukrainą
Tyrania władzy, piekło wojny
Dyktatorzy i tyrani

Tags: ebookilegimiukraina