Tradycją naszej biblioteki stało się już coroczne zapraszanie 6-latków do grona czytelników książek. Cykl zajęć "Czytanie z bajaniem" obejmuje trzy comiesięczne spotkania, których zwieńczeniem jest uroczyste pasowanie na czytelnika.

Fragment plakatu zajęć - leżące dzieci czytające książkę

W marcu rusza pierwszy etap zajęć. Są to lekcje biblioteczne w towarzystwie dwóch uroczych skarpetek - Poli i Loli.

W  trakcie zajęć dzieci mają okazję zapoznać się z naszym księgozbiorem oraz zasadami korzystania z niego. Dowiadują się także, jak korzystać z książek, aby mogły służyć jak najdłużej innym czytelnikom.
Ponadto przedszkolaki zwiedzają biblioteczne zakamarki pełne ciekawostek i niespodzianek.

Grupy przedszkolne 6-latków zainteresowane udziałem w zajęciach zapraszamy do kontaktu z Oddziałem Dziecięco-Młodzieżowym.