Pod koniec września, jak co roku, zapraszamy do biblioteki na projekcje filmowe realizowane w ramach Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie.

WATCH DOCS to jedna z dwóch największych na świecie imprez filmowych poświęconych prawom człowieka prezentujących filmy dokumentalne, w których zaangażowanie na rzecz praw jednostki łączy się ze sztuką filmową. Każdego roku na festiwalu pokazywanych jest blisko siedemdziesiąt światowej klasy filmów. Po grudniowym warszawskim festiwalu międzynarodowym organizowany jest Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W tym roku jest to już 19 edycja.

W ramach festiwalu w naszej bibliotece odbywać się będą projekcje filmowe dla szkół, warsztaty tematyczne o prawach człowieka prowadzone przez Marię Błoniarz oraz Martę Pawłowską, oraz seanse na życzenie.
W załączniku jest zamieszczona lista dostępnych tytułów. Więcej informacji o filmach można znaleźć na stronie https://watchdocs.pl/watch-docs/2020/filmy.
Wstęp na wszystkie projekcje filmowe jest bezpłatny.

Projekcje odbywać się będą od środy do soboty wg poniższego harmonogramu:

środa - 29 września
10:00 - 12:00 - projekcje filmowe dla szkół