W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiczną w kraju i w naszym mieście od dnia 26 października 2020 nasza biblioteka pracuje wg zmienionego harmonogramu. Jednocześnie przypominamy o obowiązujących zasadach i ograniczeniach zmniejszających ryzyko rozprzestrzeniania się epidemii.

Kartka z informacją "Ważna informacja"

Dni i godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek -   8:00 - 17:00
wtorek -   8:00 - 17:00
środa -   8:00 - 17:00
czwartek -   8:00 - 17:00
piątek -   8:00 - 17:00
sobota -   --------------

Prosimy, żeby każda wizyta w bibliotece była przemyślana, tzn. prosimy o korzystanie z limitu wypożyczeń, aby jednorazowo wypożyczyć więcej zbiorów i w ten sposób zmniejszyć ilość odwiedzin w bibliotece.
Jednocześnie przypominamy, że limit dopuszczalnych przedłużeń jest zwiększony do 2, co pozwala na korzystanie z wypożyczonych zbiorów łącznie przez 3 miesiące.

Prosimy również o telefoniczne przedłużanie terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów, a także, w miarę możliwości, wcześniejsze zamawianie książek.
Przypominamy, że można to zrobić samodzielnie, korzystając ze swojego konta czytelnika na stronie www.dzb.pl albo skontaktować się z nami drogą mailową lub telefonicznie:
- Wypożyczalnia - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-26-02 w.24 lub 514-499-246,
- Czytelnia - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-26-02 w.25,
- Oddział Dziecięco-Młodzieżowy - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-26-02 w.26,
- Filia nr 1 - email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel.: 76 870-47-36 lub 514-601-311

Książki, tak jak do tej pory, należy zwracać do wrzutki (z działów przy pl.Seniora) lub do specjalnych pudeł (w Filii nr 1) i nadal podlegają one obowiązkowej kwarantannie.

W pomieszczeniach biblioteki obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcja rąk.

Przy ladzie bibliotecznej może znajdować się tylko jedna osoba.
Nadal ograniczony jest swobodny dostęp do półek i samodzielne wybieranie książek.

Przypominamy również, że ograniczone jest korzystanie z czytelni internetowych do niezbędnych czynności. Można korzystać z usług kserowania, skanowania i drukowania w Czytelni i w Filii nr 1.

Zachęcamy do czytania online na platformach Legimi oraz Ibuk Libra. Bezpłatny dostęp do tych zbiorów umożliwia kod pobrany w bibliotece na podstawie karty czytelnika. Można go uzyskać bez konieczności osobistej wizyty, drogą telefoniczną lub mailową.

Przypominamy, aby osoby chore (z gorączką, kaszlem, katarem) nie narażały innych na zarażenie i unikały przebywania w miejscach publicznych m.in. w bibliotece.