Jak co roku, nasza biblioteka przyłączyła się do akcji Noc Bibliotek, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Klimat na czytanie”. Nadal trwa zabawa z Polą i Lolą zainicjowana z tej okazji.

Plakat akcji "Noc Bibliotek 2020"

W ramach akcji Oddział Dziecięco-Młodzieżowy zrealizował krótki filmik, którego głównymi bohaterkami są znane już naszym czytelnikom Pola I Lola. Do aktywnego włączenia się do zabawy zaprasza grupy przedszkolnei pierwszoklasistów. Na naszym profiul facebookowym można obejrzeć autorską bajkę związaną z tematyką proekologiczną opowiedzianą w formie teatrzyku kamishibai. Do końca miesiąca czekamy na 'rapujące' odpowiedzi dla Poli i Loli nagrane przez dzieci.

Zachęcamy również do sięgania po książki z naszej specjalnie przygotowanej „Klimatycznej Półki Bibliotecznej” , a także zapraszamy do udziału w zabawie, która polega na poszukiwaniu „Miejsc z Klimatem”, gdzie można zaczytać się w ulubionej lekturze.