Od niedzieli 11 października wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w projekcie, który bazuje na słuchowiskach złożonych z adaptacji powieści dla młodzieży "Karolina XL" Marty Fox.

Fragment plakatu wydarzenia - fragment okłądki książki Maarty Fox "Karolina XL"

Fundacja Kultury i Sportu 44 w Warszawie zaprasza na wyjątkowe przedsięwzięcie w sieci - cykl słuchowisk i programów psychologicznych dla młodzieży i dorosłych prezentowanych w Internecie.

Pretekstem do spotkań są cztery odcinki słuchowiska, którego akcja rozgrywa się w województwie śląskim – głównie w Katowicach, ale również w Pszczynie i Bielsku-Białej.
Słuchowiska wprowadzą w świat wrażliwej młodzieży, tęskniącej za przyjaźnią, akceptacją, miłością. Tytułowa nastoletnia bohaterka zmaga się z wieloma problemami natury psychicznej, które związane są z jej nadwagą, a także hejtem kolegów. Słuchowisko zawiera najbardziej istotne, ostre, ale i ciepłe opowieści o dziewczynie, która walczy o własną godność i poszukuje akceptacji dla inności. Poruszane są ważne fragmenty o dojrzewaniu w dobie kultu ciała i o tym, jak trudno i pięknie szukać miejsca w życiu, gdzie każdy chciałby zabłysnąć i odnieść sukces.

Drugim elementem projektu są cztery programy psychologicznew formie paneli dyskusyjnych. Wezmą w nich udział m.in. dwie psychoterapeutki, które prowadzą terapie indywidualne: Dorota Modrzyńska i Magdalena Klein, oraz dwie nastolatki: Maja Kornatowska i Ewa Kolczyńska.
Spotkania będą miały za zadanie pokazać w jaki sposób walczyć z depresją, z hejtem w Internecie i brakiem akceptacji środowiska.

Cztery 2-częściowe filmy (słuchowisko i program psychologiczny) będą emitowane od 11 października co dwa tygodnie o godzinie 20:00.
Znaleźć je można na profilu Facebook https://www.facebook.com/fundacja44/ lub na YouTube bezpośrednio pod linkami poniżej:

Marty Fox, która stworzyła ponad 40 książek, w tym wiele bestsellerów i nazywana jest przez krytyków objawieniem polskiej powieści młodzieżowej.
Adaptacją oraz reżyserią słuchowiska zajął się Artur Gotz – aktor scen Warszawy i Łodzi, wokalista (trzy płyty, ponad 500 koncertów w Polsce, Europie, USA, Australii, Nowej Zelandii i na Kubie).
W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Barbara Garstka – aktorka scen Warszawy i Krakowa.
Wystąpili również Karina Seweryn i Damian Łukawski.

Projekt dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.