Od środy 6 maja biblioteka ponownie jest otwarta po przerwie. Jednak z powodu nadal utrzymującego się zagrożenia epidemiologicznego działa na nieco innych zasadach.

Kartka z informacją "Od 6 maja biblioteka znów otwarta!"

Na razie biblioteka jest czynna dla czytelników od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:30 do 17:00.

Ze względów bezpieczeństwa czytelników i pracowników biblioteki korzystanie ze zbiorów odbywa się przy zachowaniu dodatkowych obostrzeń.
Nie ma możliwości samodzielnego wyboru książek z półek. Nadal zamknięte pozostaną czytelnie, w tym czytelnie komputerowe.

Wypożyczanie = zamawianie + odbiór

Każdy czytelnik, który chce wypożyczyć książki lub inne zbiory musi wcześniej złożyć na nie zamówienie.
Można to zrobić samodzielnie, korzystając ze swojego konta czytelnika na stronie www.dzb.pl albo skontaktować się z nami drogą mailową lub telefonicznie.

Będą działały dwa punkty zamawiania i odbioru zbiorów.

Zamówienia i odbiór zbiorów z biblioteki głównej przy pl. Seniora 4:
- telefonicznie – 76 870-26-02 lub 514-499-246

Zamówienia i odbiór zbiorów z filii biblioteki przy ul. Moniuszki 10:
- telefonicznie – 76 870-47-36 lub 514-601-311

Czytelnikom, którzy nie mają dostępu do Internetu lub mają trudności z obsługą swojego konta czytelnika na stronie www.dzb.pl, polecamy kontakt telefoniczny z naszymi bibliotekarzami, którzy znają preferencje czytelnicze naszych użytkowników, a także mogą sprawdzić w katalogu, czy dana pozycja znajduje się naszych zbiorach i czy jest dostępna.

Wizyta w bibliotece jest ograniczona do odbioru wcześniej zamówionych zbiorów.
Dla seniorów istnieje możliwość dostarczenia wybranych książek do domu.

Zwrot zbiorów

Nie przyjmujemy zwrotów w okienku w punkcie odbioru.

Zwrot książek z działów przy pl. Seniora odbywać się będzie wyłącznie poprzez wrzutkę (trezor), który znajduje się w ścianie biblioteki przy pl. Seniora 4.
Natomiast w przypadku zbiorów z filii przy ul. Moniuszki – zbiory będą przyjmowane tam do specjalnie wystawionych pojemników.

Prosimy o terminowy zwrot przeczytanych książek, aby jak najszybciej mogły one trafić do rąk kolejnego czytelnika. Tym bardziej, że oddane zbiory obowiązuje kwarantanna, zanim można je odstawić na biblioteczną półkę.

Płatności

Regulowanie należności względem biblioteki odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach, czyli gotówką. Niestety nie dysponujemy terminalem płatniczym.

Jest także możliwość zapłaty przelewem na nasze konto (nr 89 2030 0045 1110 0000 0219 7590). Wcześniej należy skontaktować się w tej sprawie z biblioteką. W tytule przelewu koniecznie trzeba podać swoje imię i nazwisko.