Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta Jawora z dnia 11 marca 2020 w naszej bibliotece zostają odwołane wszystkie planowane zajęcia w okresie 12-25 marca. Jednocześnie mając na uwadze działania zapobiegające rozprzestrzenianiu się zarażeń koronawirusem prosimy naszych czytelników o ograniczenie wizyt w naszej bibliotece.

Kartka z informacją "Ważna informacja"

Prosimy, żeby każda wizyta w bibliotece była przemyślana, tzn. prosimy o korzystanie z limitu wypożyczeń, aby jednorazowo wypożyczyć więcej zbiorów i w ten sposób zmniejszyć ilość odwiedzin w bibliotece.

Do zwrotów zbiorów prosimy wykorzystywać wrzutkę umieszczoną w zewnętrznej ścianie budynku od strony placu Seniora.

Prosimy również o telefoniczne przedłużanie terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów lub samodzielne, po zalogowaniu się na swoje konto czytelnika na stronie dzb.pl. Jednocześnie zwiększamy limit dopuszczalnych przedłużeń do 2, co pozwala na korzystanie z wypożyczonych zbiorów łącznie przez 3 miesiące.

Ograniczamy także korzystanie z czytelni internetowych do niezbędnych czynności. Nie będą mogły z nich korzystać m.in. dzieci w okresie zamknięcia placówek oświatowych oraz inne osoby korzystające wyłącznie w celach rozrywkowych.

Zachęcamy do czytania online na platformach Legimi oraz Ibuk Libra. Bezpłatny dostęp do tych zbiorów umożliwia kod pobrany w bibliotece na podstawie karty czytelnika. Można go uzyskać bez konieczności osobistej wizyty, drogą telefoniczną lub mailową.

Przypominamy, aby osoby chore (z gorączką, kaszlem, katarem) nie narażały innych na zarażenie i unikały przebywania w miejscach publicznych m.in. w bibliotece.