Już niebawem naszą bibliotekę odwiedzi po raz kolejny Jolanta Kosowska. W piątek 6 marca o godzinie 18:00 w sali spotkań przy Wypożyczalni odbędzie się spotkanie z autorką i jej najnowszą powieścią "Wielkie włoskie wakacje".

 Fragment plakatu spotkania - zdjęcie Jolanty Kosowskiej i jej książki

Pewne historie mogą wydarzyć się gdziekolwiek, inne tylko w określonych miejscach. Są takie miejsca, gdzie prawda lubi się mieszać z wyobraźnią, świat realny z tym wymyślonym – mówi Jolanta Kosowska. Akcja jej najnowszej powieści "Wielkie włoskie wakacje", toczy się w Asyżu i nad Zatoką Neapolitańską, we Florencji i w Wenecji. To historia obyczajowa z nutą tajemnicy, a zarazem niezwykła literacka podróż do Włoch.

Jolanta Kosowska urodziła się na Opolszczyźnie. Potem związała się z Wrocławiem, gdzie ukończyła Akademię Medyczną i studia podyplomowe Akademii Wychowania Fizycznego. Potem sytuacja rodzinna zmusiła ją do wyjazdu do Niemiec. Od paru lat mieszka i pracuje w Dreźnie. Z zawodu jest lekarką, specjalistką w trzech dziedzinach medycyny. Na co dzień przyjmuje pacjentów w praktyce lekarskiej przyjaznej dla cudzoziemców.

Jolanta Kosowska przedstawia się jako pisarz, lekarz, podróżnik hobbysta i fotograf amator.
Oba zawody, lekarz i pisarz, stanowią jednocześnie jej pasje i jak sama mówi, ma dwie dusze w jednym ciele. Jako lekarz jest poukładania i profesjonalna, poważna, systematyczna, wymagająca a nawet nudna. Wciśnięta w wąskie ramy godzin przyjęć i terminy wizyt domowych. Jako pisarz ma niczym nieskrępowaną wyobraźnię, nienormowany czas pracy, poczucie wolności. Lubi, kiedy wiatr wieje jeji w żagle i skrzydła rosną u ramion.
Natomiast podróże nadają swoisty rytm życiu autorki, towarzyszą jej odkąd sięga pamięcią. Całe jej życie biegło zawsze od jednej do drugiej podróży.
Z każdej podróży pani Jolanta przywozi setki zdjęć. Uwielbia fotografować. Dzięki temu uwiecznia ulotne chwile, wspomnienia, które z czasem straciłyby barwy, szczegóły, które zamazują się w pamięci.