Od 4 marca ruszamy w bibliotece z nową ofertą zajęć dla dorosłych - trening umysłu. Zapraszamy na nie tych, którzy chcieliby, aby ich mózg mógłby szybciej i sprawniej działać.

Fragment plakatu "Ćwicz pamięć" - głowa pełna kolorowych trybików

Jeszcze do nie dawna wszyscy uważali, że mózg ludzki dojrzewa do dwudziestki, później się tylko starzeje i degeneruje. Obecnie coraz więcej badań naukowych stwierdza fałszywość tej tezy. Są dowody na to, że proces powstawania nowych komórek nerwowych nie kończy się w wieku młodzieńczym, a neurony powstają przez całe życie.
Co więcej, mówi się o podobieństwie działania mózgu do mięśni. Skoro o dobre funkcjonowanie mięśni można zadbać w każdym wieku, to o sprawny mózg także.

Na zajęciach w wbibliotece będzie można zmierzyć się z łamigłówkami, rebusami, zadaniami matematycznymi, grami logicznymi, a także zrelaksować się przy muzyce i kolorowankach dla dorosłych. Wszystkie ćwiczenia będą miały na celu polepszenie funkcjonowania pamięci i koncentracji.

Spotkania będą się odbywać w każdą środę marca o godzinie 10 w sali Multimediów. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 4 marca.