Współczesne media sprawiają, że możemy mieć dostęp do wszelkich informacji, które są nam aktualnie potrzebne. Czy możemy jednak ufać wszystkiemu, co czytamy lub oglądamy?

Fragment plakatu promującego wystawę "Bezpieczny Internet?"

Warto pamiętać: nie wszystkie materiały publikowane w sieci mogą zostać uznane za godne polecenia. Zanim podejmiemy na ich podstawie jakąś decyzję, lepiej sprawdzić, czy nie narażamy samych siebie lub innych na problemy.

Współcześnie coraz trudniej jest całkowicie ochronić swoją prywatność. Przebywając w grupie znajomych lub dołączając do profilu społecznościowego zawsze musimy powiedzieć coś o sobie. Wybierając informacje, którymi chcemy się podzielić, warto jednak przewidzieć, jaki użytek mogą zrobić z nich inni oraz zastanowić się nad tym, czy nie przekraczamy granic dobrego smaku.

O różnych aspektach bycia bezpiecznym w sieci i ochrony swojej prywatności informuje wystawa plakatów przygotowanan w Filii nr 1, która będzie eksponowana do końca kwietnia.