W piątek 11 października w naszej bibliotece startuje projekt "O finansach w bibliotece".

Logo projektu "O finansach w bibliotece"

O godzinie 11:00 oraz o godzinie 16:00 zapraszamy na pierwsze z pięciu bezpłatnych spotkań edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu korzystania z usług finansowych.

Istotą projektu jest edukacja finansowa osób dorosłych (głównie po 50. roku życia) prowadzona w bibliotekach.
Podczas spotkań organizowanych i prowadzonych przez odpowiednio przeszkolonych bibliotekarzy, uczestnicy dowiedzą się jak założyć elektroniczne konto w banku, jak skutecznie zarządzać domowym budżetem oraz jak bezpiecznie zrobić zakupy w Internecie.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej, a jego założenia są zgodne z Programem Rozwoju Bibliotek.