Od października w naszej bibliotece można oglądać wystawę "Zwierzęcy bohaterowie książek dla dzieci” przygotowaną przez Oddział Dziecięco-Młodzieżowy.

Fragment plakatu promującego wystawę

Wystawa to przekrojowy pokaz literatury Oddziału Dziecięco-Młodzieżowego, który zwraca uwagę na wykorzystywanie kreacji zwierząt do przekazywania wartościowych treści, ale będący również niezwykle atrakcyjnym wizualnie elementem edukacyjnym i rozrywkowym (pełnym dobrego humoru). Na gruncie zaprezentowanych utworów zwierzęta zachowują się i mówią, jak ludzie. Ta antropomorfizacja jest bardzo bliska wrażliwości dzieci. Zwierzęta są towarzyszem ludzi, częścią natury, a ich postacie pozwalają w sposób symboliczny pokazywać ludzkie cechy.

Każdy tytuł zaprezentowany na tej wystawie jest dostępny w naszej bibliotece. Zachęcamy do zgłębiania tematu i wypożyczania.