W środę 16 października odwiedzi naszą bibliotekę bardzo ciekawy gość - Tanya Valko. Zapraszamy na spotkanie do Filii nr 1 na godzinę 17:00 wszystkich ciekawych świata i innych kultur.

Fragment plakatu promującego spotkanie z Tanyą Valko

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, a następnie prawie przez 20 lat asystentką Ambasadorów RP. Mieszkała w krajach arabskich, w tym w Libii i Arabii Saudyjskiej, a następnie w Indonezji, w Dżakarcie. Po ponad 25 latach na obczyźnie w 2018 roku pozostawiła za sobą dyplomatyczne życie i wróciła do Polski. Na jak długo – życie pokaże.

Jest autorką książek o Libii ("Libia od kuchni", "Życie codzienne w Trypolisie") oraz albumowej pozycji książkowej "Sahara – ocean ciszy". Jej zainteresowania zdrowym stylem życia zaowocowały książkami "Dość odchudzania – czas na dietę" czy "Nowoczesna książka kucharska".
W 2010 roku zadebiutowała jako powieściopisarka książką "Arabska żona". Dziś bestsellerowa
Arabska Saga to już 8 tytułów. Najnowsza część "Arabski raj" ukazała się w tym roku. W międzyczasie Tanya Valko rozpoczęła Azjatycką Sagę książkami "Okruchy raju" i potem "Miłość na Bali", będącymi kontynuacją losów bohaterów jej poprzednich powieści.