Spacerkiem po... wystawie o Mikołaju Koperniku

26 czerwiec 2023
W ciepłe letnie noce chętnie spoglądamy w gwiazdy. Ponad 500 lat temu pewnie Mikołaj Kopernik robił to samo, a potem... wiadomo, co z tego wynikło.

Rok 2023 mija nam pod patronatem Mikołaja Kopernika. Dokładnie 19 lutego tego roku minęła 550 rocznica urodzin jednego z naszych najwybitniejszych naukowców.
Z tej okazji zespół pracowników z Muzeum Okręgowego w Toruniu przygotował objazdową wystawę zatytułowaną "Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele", a niedawno wystawa ta zawitała do jaworskiego muzeum.

W ramach spacerku po Jaworze odwiedzimy tę wystawę, a naszym przewodnikiem będzie kustosz jaworskiego muzeum - Mirosław Szkiłądź.
Na chętnych czekamy w środę 12 lipca o godzinie 11:00 przed siedzibą Muzeum Regionalnego przy ul. Klasztornej.

Wystawa "Mikołaj Kopernik. Opowieść o życiu i dziele" prezentuje postać uczonego oraz życie codzienne w epoce, w której żył astronom. W poszczególne części wpisana została narracja o życiu i dokonaniach Kopernika, z zaakcentowaniem epokowego odkrycia w dziedzinie astronomii. Stanowi ona doskonałe tło także do poruszenia tematyki z dziedzin: sztuka, ekonomia czy medycyna.
Na wystawie znajdują się punkty aktywizujące zwiedzającego i dające odbiorcy możliwość lepszego poznania i zrozumienia wybitnej i wszechstronnej postaci polskiego uczonego. Znajdziemy też elementy multimedialne mające za zadanie w interesującej i przystępnej formie wyjaśniać problematykę odkryć astronomicznych.

Fragment plakatu wystawy - Podobizna Mikołaja Kopernika w centrum Układu Słonecznego