Graham Masterton - spotkanie autorskie

20 luty 2023
W Międzynarodowym Dniu Pisarzy, 3 marca, nasze miasto odwiedzi międzynarodowej sławy pisarz - Graham Masterton.

W piątkowe popołudnie 3 marca zapraszamy wszystkich fanów iliteratury grozy na nie lada gratkę - spotkanie z Grahamem Mastertonem.
Spotkanie odbędzie się w sali spotkań przy Wypożyczalni o godzinie 17:00.
Podczas spotkania będzie można nabyć książki autora (w cenie 18-25 zł) oraz uzyskać autograf.

Graham Masterton to brytyjski pisarz, który najbardziej znany jest jako autor horrorów. Jednak w jego dorobku znaleźć można także thillery, nowele o klęskach żywiołowych, nowele dla dzieci, opowiadania, jak również powieści i sagi historyczne. Autor wydał ponadto poradniki dla dorosłych, takie jak np. "Magia seksu" czy "Potęga seksu".
Na co dzień pracuje jako redaktor w Mayfair oraz w brytyjskim wydawnictwie Penthouse.
Na chwilę obecną żyje w Surrey, w Anglii.

Jego debiutem literackim było opowiadanie "Manitou" w 1976 roku – opowieść o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach, aby zemścić się na białym człowieku. Powieść bardzo szybko stała się światowym bestsellerem. Książkę zekranizowano w 1978, film do dziś cieszy się uznaniem wśród widzów.
Od tego czasu Masterton opublikował blisko 60 horrorów, w tym nagradzane: "Kostnicę" (nagroda Special Edgar przez Mystery Writers of America), "Zwierciadło piekieł" (nagrodzone Srebrnym Medalem przez West Cost Review of Books) oraz "Wizerunek zła" (nagroda Prix Julia Verlanger jako jedyny pisarz niefrancuski).
Autor otrzymał jeszcze wiele mniej prestiżowych nagród za swoje opowiadania i powieści, a niektóre z jego dzieł przez dłuższy czas utrzymywały się na listach bestsellerów.

Łącznie Graham Masterton napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy.
W 2019 roku otrzymał nagrodę Brama Stokera za całokształt twórczości.

Graham Masterton jest dość częstym gościem w naszym kraju. Przyciągnęły go do nas polskie korzenie jego żony i jego samego. Potem przyznał, że Polska stała się krajem bardzo bliskim jego sercu. Odpowiadają mu nie tylko przyjaźnie nastawieni do niego i jego twórczości ludzie, ale również klimat, tutejsze obyczaje i architektura oraz doskonałe jedzenie.
W 2021 został uhonorowany przez miasto Wrocław krasnalem z brązu trzymającym w dłoni powieść "Manitou".

Sprawdź książki Grahama Masterton dostępne w naszej bibliotece.

Fragment plakatu spotkania - Graham Masterton podpisuje książkę