Konkurs - Jak zostałem superbohaterem

18 styczeń 2023
Uczniów szkół podstawowych zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na komiks "Jak zostałem superbohaterem" organizowany przez fundację Nieco Kultury.

Superbohater to fikcyjny bohater komiksów, filmów, seriali, gier lub książek zwalczający szeroko pojęte zło i najczęściej posiadający nadzwyczajne umiejętności. Superbohaterowie zazwyczaj ukrywają to kim są, gdy nie walczą ze złoczyńcami i innymi zagrożeniami. W związku z tym często mają kostiumy, za pomocą których ukrywają swoją tożsamość.

Weź kartkę papieru, wymyśl super postać, napisz historię i stwórz oryginalny komiks o tym, jak zostałeś superbohaterem!
W historyjce obrazkowej zawrzyj najważniejsze cechy Twojego superbohatera i opowiedz, w jaki sposób walczysz z odwiecznym wrogiem - Czarnym Charakterem.

Jury konkursowe, wśród których znajdą się artyści plastycy i pisarze wybierze trzy najlepsze prace, w dwóch kategoriach wiekowych I-III i IV-VIII, które zostaną nagrodzone (nagrody pieniężne).
Wszystkie nadesłane komiksy stworzą wspólną drukowaną publikację, nawiązującą do początków komiksu.

Termin nadsyłania prac: 31 marca 2023 (decyduje data stempla pocztowego).

Więcej informacji na temat Konkursu publikujemy https://www.niecokultury.pl/konkurs-na-komiks.

Fragment plakatu konkursu - rysunkowy chłopak z komiksem w ręku i duuużym piórem