Spacerkiem po... Izbie Dolnośląskiej

08 grudzień 2022
Podczas grudniowego spacerku po Jaworze wybierzemy się do Muzeum Regionalnego na wystawę "Izba Dolnośląska".

Naszym przewodnikiem po wystawie będzie kustosz jaworskiego muzeum - Mirosław Szkiłądź.
Na chętnych czekamy w środę 14 grudnia o godzinie 12:00 przed siedzibą muzeum przy ul. Klasztornej.

Wystawa stała „Izba Dolnośląska” opowiada o kulturze i historii ludności, która zamieszkiwała tereny Dolnego Śląska przed 1945 r.
Jej otwarcie nastąpiło w listopadzie tego roku i towarzyszyło obchodom Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości oraz Święta Patrona Miasta.

Wystawa przedstawia wnętrze chałupy wiejskiej wypełnione oryginalnymi sprzętami.
Eksponaty w większości pochodzą z XVIII w. Są wśród nich zarówno doskonale wykonane i zdobione meble, ale także drobiazgi, jak łyżnik czy solniczki.
Na wystawie znajdziemy również dużo rekwizytów związanych z dolnośląskim rzemiosłem oraz z codziennymi zajęciami w gospodarstwie wiejskim.

Plakat wystawy - stare zdobione malowidłem drzwi
© MBP Jawor. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie Indico.